سامانه انتخاب واحد و اعلام نمرات
ثبت نام در کارگاه آموزشی
    نظرسنجی
به نظر شما کدام مورد در اولویت است؟
    آمار بازدیدکنندگان
بازديدكنندگان آنلاين: 6
تعداد بازديد ماه: 6,725
تعداد کل یازدیدها: 691,265
   
معرفی موسسه >
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مؤسسه آموزش عالی
غیردولتی – غیرانتفاعی کمیل

تأسیس 1389
www.komeil.ac.ir

اهداف تاسیس :
موسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی کمیل درسال 1389با اهداف ذیل تاسیس گردید:
1) کمک به ارتقاء سطح فرهنگ جامعه، اشتغالزایی و ارتقاء کیفیت خدمات وب الا بردن ظرفیت دانشجویی استان.
2) مشارکت در توسعه آموزش عالی و پژوهشهای علمی و نیز تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور.
3) انجام خدمات فنی و مشاوره ای و برگزاری همایش ها، دورها و کارگاههای علمی و تخصصی به منظور ارتقاء دانش فنی و مهارتهای تخصصی.

تشکیلات : این موسسه همانند سایر موسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی کشور دارای اساسنامه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز هیات امناء مستقل جهت اداره امور و پیشبرد اهداف مقرر می باشد که از طریق رئیس موسسه و تشکیلات مربوط و اعضاء هیات علمی آنها را محقق می نمایند.

ضوابط پذیرش دانشجو :
پذیرش دانشجو براساس ضوابط و مقررات مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت می پذیرد. لذا کلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل دراین موسسه می توانند ضمن شرکت در آزمون سراسری دانشگاهای دولتی که توسط سازمان سنجش کشور برگزار می گردد نسبت به انتخاب رشته در این موسسه نیز اقدام نمایند. بدیهی است دانشجویان، شهریه ای را که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دفترچه آزمون سراسری اعلام می دارد پرداخت خواهند نمود. کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی این موسسه تحت نظارت دقیق و همه جانبه وزارت علوم متبوع می باشد.

امکانات آموزشی، رفاهی وفوق برنامه :
موسسه دارای سایت رایانه ای مجهزبه اینترنت وسیستم نرم افزاری می باشد.
موسسه برای رفاه حال برادران و خواهران دانشجو و خانواده های آنان خوابگاه خود گردانی در قالب سوئیتهائی با کلیه تجهیزات و امکانت رفاهی از قبیل تلفن، و وسایل گرمایشی و سرمایشی، اجاق گاز، یخچال و فریزر، تختخواب، میز و صندلی راه اندازی نموده است. همچنین موسسه در هر نیمسال تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط مطابق آیین نامه شرایط اعطاء تهسیلات و وام شهریه دانشجویی از محل اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان وزارت متبوع وام پرداخت می نماید.

توزیع دانشجویان و پراکنش جغرافیایی:
در نمودار (الف) توزیع دانشجویان برحسب جنسیت ارائه شده است. تعداد 138 نفر از دانشجویان موسسه مرد و 39 نفر زن می باشد.


نمودار (الف)

نمودار (ب) نشان می دهد در سال تحصیلی 90 - 1389، 46% کل دانشجویان بومی استان می باشند که 15% آنان بومی شهرستان کردکوی هستند. این آمار ضرورت گسترش و توسعه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی-غیرانتفاعی را در سطح کشور ایجاب می کند تا ادامه تحصیل در سطح عالی برای متقاضیان در محل سکونتشان میسر باشد و باری سنگین در زمینه ارئه امکانات نظیر خوابگاههای دانشجویی و.... از دوش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برداشته شده و هزینه ها و خدماتی که برای راه اندازی چنین امکاناتی لازم است، صرف توسعه و گسترش دانشگاهها خواه شد.


نمودار (ب)

توسعه آموزش عالی و اشتغالزائی :
موسسه آموزش عالی کمیل علاوه بر ایفاء نقش در توسعه آموزش عالی استان، امکان ادامه تحصیل را برای تعداد چشمگیری از جوانان این مرز و بوم در شهر و استان خود فراهم نموده که از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و اقتصاد خانواده حائز اهمیت است و نیز از نتایج مثبت و بسیار ارزنده تاسیس این موسسه ، اشتغالزائی در زمینه هیات علمی و در سطح کارشناسی و سایر کارکنان می باشد. علاوه بر آن این موسسه برای پیشبرد اهداف آموزشی خود از اساتید و مدرسین استان استفاده می نماید که در اشتغال پاره وقت قابل توجه است.

نمائی از موسسه :
ساختمان مرکزی موسسه در خیابان شهید رجایی واقع می باشد.
کلاسها :

برنامه ها:
موسسه برنامه ای پنج ساله برای پذیرش حدود 2000 دانشجو در رشته های کاردانی و کارشناسی در دستور کار خود دارد. امید است در سایه عنایات الهی و مشارکت و همفکری مردم فهیم استان و کشور بتوانیم در راه رسیدن به اهداف والای آموزش عالی سهم نقش خود را ایفاء نمائیم. با ارسال نظرات و پیشنهادات سازنده ما را در رسیدن به اهداف یاری فرمائید.